Alpy Bawarskie: dlaczego warto tu przyjechać?

Marzy Ci się aktywny wypoczynek w górach? Jesteś fanem zimowego szaleństwa? Alpy Bawarskie spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak spędzisz tegoroczne ferie zimowe, radzimy zastanowić się nad wyjazdem w Alpy. Po niemieckiej stronie tych gór funkcjonuje całe mnóstwo stoków, na których zjeżdżają zarówno narciarze, jak i miłośnicy snowboardingu. Przyjeżdżają tu również zapaleni piechurzy oraz sympatycy górskiej przyrody. Nie bez powodu. To magiczne miejsce ma niezaprzeczalny urok.

 

Infrastruktura turystyczna

Alpy Bawarskie to nie tylko piękne krajobrazy i zapierające dech w piersiach stoki. To również wykwintne restauracje, bary, hotele, baseny, sklepy z szerokim i zróżnicowanym asortymentem, a także liczne atrakcje turystyczne. Nawet jeśli nie masz nart czy deski snowboardowej, a chciałbyś spróbować swoich sił w tych sportach, bez problemu będziesz mógł skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni. W Alpach na pewno nie będziesz się nudzić. Oprócz wspomnianych powyżej atrakcji na uwagę zasługują również liczne zabytki, których jest tutaj tyle, że nawet tydzień nie wystarczy, aby je wszystkie zobaczyć.

 

Aktywny wypoczynek w Alpach

Na miłośników białego szaleństwa czekają w Alpach gigantyczne i dobrze zaopatrzone stoki, nowoczesne wyciągi oraz niezwykłe trasy zjazdowe. To prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. W Alpach Bawarskich roi się od różnego rodzaju sportowych obiektów oraz ośrodków rozrywkowych, które mogą być odskocznią od codziennego szusowania po stokach. Te ostatnie, co warto podkreślić, zaopatrzone są w specjalne systemy naśnieżania, które w razie niesprzyjających warunków pogodowych umożliwiają przygotowanie trasy zjazdowej do użytku.

 

Dobre połączenia komunikacyjne

Na wzmiankę zasługują również doskonałe połączenia komunikacyjne, dzięki którym z łatwością można przemieszczać się między poszczególnymi miejscowościami narciarskimi – i to przy użyciu różnych środków transportu. Dostępne są również połączenia lotnicze.

 

Alpy Bawarskie to miejsce wprost wymarzone do zimowego urlopu. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy lubisz zjeżdżać na nartach, przemierzać pieszo zaśnieżone tereny czy też po prostu korzystać z dostępnych atrakcji turystycznych – nie zawiedziesz się, spędzając urlop właśnie tutaj. Jeśli chodzi o dojazd, najlepszą opcją będzie linia autobusowa Beata Bus, oferująca przewóz osób.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy