Depilacja laserowa: czy jest skuteczna?

Depilacja laserowa wciąż jeszcze wzbudza kontrowersje. Czy jest skuteczna? Czy to prawda, że pociąga za sobą ryzyko chorób nowotworowych?

Dermatolodzy zalecają depilację laserową zwłaszcza tym osobom, u których często pojawiają się podrażnienia po zwykłej depilacji, wykonywanej przy użyciu maszynek elektrycznych lub jednorazowych. Jakkolwiek depilacja laserowa nie jest tania, to jednak daje zadowalające rezultaty po kilku zabiegach.

 

Depilacja laserowa jako alternatywa

Jeśli na Twojej skórze pojawiają się po goleniu nieestetyczne krosty i grudki, możesz starać się je zakamuflować różnymi kosmetykami. Ale zawsze będą mniej lub bardziej widoczne, nawet jeśli wetrzesz w skórę najlepsze kremy. Dlatego rozsądną alternatywą wydaje się depilacja laserowa, która wyeliminuje ten problem. Wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów, aby na długi czas mieć spokój z niechcianym owłosieniem.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa nie jest wskazana dla wszystkich. Nie powinny się na nią decydować kobiety w ciąży, a także osoby, które:

  • przyjmują leki tzw. światłouczulające (do takich leków należą np. antybiotyki przeciwtrądzikowe, a także środki przeciwdepresyjne),
  • chorują na raka,
  • mają opaloną skórę
  • lub infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg,
  • używają samoopalaczy, bronzerów oraz betakarotenu,
  • chciałyby usunąć włosy rude, siwe lub blond (na te kolory laser nie działa).

 

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Jak do każdego zabiegu kosmetycznego, do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Skonsultuj się najpierw z lekarzem, który ma wykonać zabieg. Omówienie wszystkich szczegółów jest niezbędne przed pierwszą, jak i każdą kolejną sesją. Należy uwzględnić takie czynniki jak stan zdrowia osoby poddającej się zabiegowi, a także kolor i kondycja włosów. A oto garść zaleceń:

  • miesiąc przed depilacją laserową zrezygnuj z golenia miejsc, które mają zostać poddane działaniu lasera;
  • trzy tygodnie przed zabiegiem zaprzestań stosowania maści z retinoidami;
  • dwa tygodnie przed sesją zrób przerwę w przyjmowaniu leków fototoksycznych oraz fotoalergicznych;
  • zrezygnuj też z opalania na kilka tygodni przed depilacją.

 

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem będziesz musiał/a wypełnić ankietę, w której znajdą się pytania dotyczące m. in. Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków. Następnie Twoja skóra zostanie na próbę poddana działaniu lasera, aby sprawdzić, czy nie reaguje podrażnieniami. Po tej próbnej ekspozycji przychodzi czas na właściwy zabieg. Światło lasera podczas zabiegu wnika w melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, a następnie ją niszczy, wraz z całym mieszkiem.

 

Jeśli z takich czy innych względów nie chcesz bądź nie możesz zdecydować się na depilację laserową, wejdź na stronę Product-Port PL, aby dowiedzieć się czegoś o innych metodach usuwania owłosienia.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy