Makijaż permanentny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się nad makijażem permanentnym oczu, brwi czy też ust? Czy warto go wykonać? Jaki jest jego koszt?

 

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to pewnego rodzaju tatuaż o płytkim przenikaniu barwnika. Możemy zdecydować się na makijaż permanentny oczu (w formie kreski na dolnej bądź górnej powiece), brwi oraz ust. W makijażu permanentnym barwnik aplikowany jest na głębokość maksymalnie 0,8 mm, tj. do warstwy podstawowej naskórka. Z uwagi na płytką aplikację, warstwa ta z czasem może ulec naturalnemu złuszczeniu. Bez względu na to, jakich środków użyje się do wykonania makijażu, wraz z upływającym stażem jest on coraz słabszy i jaśniejszy.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

W zależności od miejsca wykonania makijażu oraz zastosowanej techniki, makijaż permanentny może utrzymać się maksymalnie około 3 lat. Pamiętajmy jednak, że z czasem ulega on stopniowemu rozjaśnieniu. Największe rozjaśnienie makijażu zauważyć można w ciągu 4-7 dni po wykonaniu zabiegu – może on zblednąć nawet o 50%. W związku z tak znacznym zbladnięciem makijażu, po około 2 tygodniach należy wykonać korektę. Dopiero po kilku dniach od wykonania korekty widoczny jest ostateczny efekt. Warto pamiętać, że obszar wykonanego makijażu może pokryć się delikatnymi strupkami, które ulegną delikatnemu złuszczeniu. W trakcie gojenia, miejsce, na którym wykonano zabieg, powinno być pielęgnowane preparatem natłuszczającym i tym samym przyśpieszającym gojenie.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Osiągnięcie zadowalających efektów nie jest uzależnione tylko od trafnego wyboru salonu, ale też od zaangażowania pacjentki. Stosowanie się do poniższych wskazówek pozwoli wam otrzymać olśniewający makijaż. Zaznaczamy, że zalecenia różnią się od części twarzy, na jakiej wykonywany jest zabieg. Na przykład w przypadku makijażu permanentnego brwi nie można stoswać henny na 4 tygodnie przed zabiegiem, a około 2 tygodnie wcześniej powinnaś wyregulować brwi. Dzień przed planowanym zabiegiem polecamy delikatny peeling złuszczający. Jeśli chodzi o makijaż permanentny powiek to należy pamiętać, aby 4 tygodnie przed umówioną wizytą u linergistki nie robić sobie henny na rzęsach. Osobom posiadającym wrażliwe oczy zalecamy zastosowanie kropli homeopatycznych przed zabiegiem. Do makijażu permanentnego ust nie trzeba przygotowywać się dużo wcześniej. Na 3 dni przed planowaną wizytą można profilaktyczne przyjąć preparat antywirusowy.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Przed jego wykonaniem stosuje się maści oraz żele znieczulające, które minimalizują uczucie dyskomfortu (w przypadku ust permanentnych stosowane jest znieczulenie stomatologiczne). Mimo to zarówno makijaż permanentny ust jak i powiek wiąże się z bólem. Brwi permanentne to zabieg bezbolesny, ale dość nieprzyjemny.

 

Jeśli wybierzesz profesjonalną linergistkę, wszelkie wskazówki, jak i i porady otrzymasz przed ustaloną wizytą. Sprawdź ofertę gabinetu Beauty Story – jest to salon specjalizujący się stricte w wykonywaniu makijażu permanentnego. Dzięki czemu możesz skorzystać z najwyższej jakości usług w danej dziedzinie!

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy