Gadżet elektroniczny – trafiony prezent dla chłopaka

Podobno w obdarowywaniu prezentami najbardziej liczą się intencje. Cóż, naszym zdaniem prezenty. Najlepiej udane. A jaki prezent może pretendować do tego miana w opinii mężczyzny? Nie da się ukryć, że faceci to gadżeciarze, ale dość praktyczni. Pożyteczny gadżet elektroniczny będzie w sam raz.

Tablet

Tablety to szybkie, sprawne i przyjemne w obsłudze urządzenia do przeglądania Internetu. Mają intuicyjny interfejs, są ładne oraz minimalistyczne. Wygodnie przegląda się na nich czasopisma, a i film lub serial można z powodzeniem obejrzeć, na przykład w podróży. O korzystaniu z przeróżnych aplikacji nie wspominając. Tablet to jednak gadżet, który trudno uznać za niezbędny, zwłaszcza jeśli jego potencjalny posiadacz ma już smartfona i netbooka lub laptopa. Tym bardziej więc będzie idealny na prezent! Bo prezenty powinny zaspokajać przede wszystkim kaprysy. Kupując tablet, liczmy się jednak ze sporym wydatkiem.

 

Czytnik ebooków

To akurat świetny prezent dla gadżeciarzy i moli książkowych jednocześnie. Sprawdza się na wakacjach, w słabych warunkach oświetleniowych, jest kompaktowy i wygodny. W sam raz dla minimalistów, którzy swoje ulubione książki lubią trzymać w jednym miejscu i mieć je zawsze pod ręką. Technologia e-papieru sprawia, że na ekran patrzy się dobrze, a oczy nie bolą. Budżetowy czytnik kupimy nawet za 150-200 zł, ale skoro myślimy o nim w kategoriach prezentu, warto nieco dołożyć i wybrać sprawdzonego Kindle’a. Strzeżmy się czytników z ekranem LCD, bo na dobrą sprawę nie są to prawdziwe czytniki, a tablety z ograniczonymi funkcjami.

 

Kamera GoPro

Nie ma nic lepszego dla osoby aktywnej fizycznie, która lubi uwieczniać swoje sportowe wyczyny na filmach i zdjęciach. GoPro zapewnia wygodę, wyjątkowe ujęcia i dobrą jakość materiałów. Z założenia powinna być odporna na czynniki zewnętrzne. Podobnie, jak w przypadku tabletu, zakup tej kamery wiąże się z dużym wydatkiem.

 

Drewniany zegarek

Tak, drewniany! Zegarki wykonane z drewna to ultraelegancki, oryginalny gadżet o surowym wyglądzie. Każdy wielbiciel tradycyjnych czasomierzy powinien mieć taki egzemplarz w swojej kolekcji. Na rynku znajdziemy modele prawie w całości składające się z drewna (koperta i pasek), jak i wersje ze skórzanym paskiem. Jeśli już zdecydujemy się na taki prezent, warto go spersonalizować, zlecając wykonanie grawera.

 

Podgrzewacz kubków

Podgrzewacz kubków jest genialny w swojej prostocie. Jego użyteczność dostrzeże każdy, kto codziennie spędza godziny przed ekranem komputera, sącząc przeróżne napoje. A tym samym każdy, kto nieraz zmuszony był dopić lub wylać do zlewu zimne resztki kawy. Pogrzewacz zasilany jest przez port USB energią z laptopa. Sam także posiada dodatkowe wejścia USB, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej funkcjonalny.

 

Udany prezent nie musi być drogi, szczególnie jeśli jest to tak zwany upominek „bez okazji”. Podgrzewacz kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a jest przeuroczym gadżetem, który będzie wywoływał wyjątkowo ciepłe myśli o obdarowującym.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy