Sposoby na zniszczone włosy

Zniszczone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, o czym wie każdy, kto choć raz miał z nimi problem. Poniżej zdradzamy kilka przydatnych trików, dzięki którym Twoje włosy nabiorą blasku i gęstości.

Twoje włosy są matowe i suche? Mają rozdwojone końcówki? A może łatwo się łamią? Jeśli przynajmniej na dwa z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, poniższe wskazówki są właśnie dla Ciebie. Jeśli jednak nadal nie masz pewności, czy Twoje włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, zrób krótki test: zwiąż je w supeł. Nie rozplątują się? Brakuje im więc elastyczności, którą mają zdrowe włosy. Możesz też przejechać paznokciem po jednym z kosmyków (od końca w stronę nasady), przytrzymując go drugą ręką. Zdrowe włosy nie będą się zwijać. Włosy zniszczone – owszem. Bardzo wyraźnym sygnałem, którego nie warto ignorować, jest nadmierne wypadanie włosów. Jeśli po kąpieli w odpływie zostaje mokry kłębek, masz powody do niepokoju.

 

Co wpływa na stan włosów?

Niekorzystny wpływ na stan włosów wywiera nieodpowiednia pielęgnacja, niedostateczne nawilżenie, deficyt tłuszczów w organizmie, bardzo niska lub bardzo wysoka temperatura, wiatr, a także nadmierna ekspozycja na słońce (zwłaszcza latem). Przyczyną obniżenia naturalnej odporności włosów może być też nieumiejętne stosowanie farb, częste korzystanie z lokówki, suszarki czy prostownicy. Czasem winę ponosi niewłaściwa stylizacja.

 

Sposób na rozdwojone końcówki

W przypadku rozdwojonych końcówek dobrze jest po każdym myciu płukać włosy zimną wodą. Przed spłukaniem odżywki należy je rozczesać (dzięki temu łuski się zasklepią). Odstaw preparaty do szybkiego użytku, zastosuj lepiej silnie nawilżające maski. Nie musisz przy tym stosować się do zaleceń producenta z etykietki – zniszczone włosy potrzebują więcej czasu, by wchłonąć zawarte w specyfiku składniki. Dlatego jeśli np. producent radzi zmyć maseczkę po 20 min. - zmyj ją po 30 albo po 40.

 

Jak poradzić sobie ze zniszczonymi włosami?

Maski nawilżające zaleca się nakładać dwa razy w tygodniu. Najlepiej trzymać odżywkę pod czepkiem i ręcznikiem. Oprócz tego warto też wcierać we włosy proteinową mieszankę, składającą się z żółtka, soku z cytryny i oliwy. Po nałożeniu należy ją zmyć po 30-40 minutach (koniecznie ciepłą wodą!). Taka mieszanka może mieć gęstszą lub rzadszą konsystencję, nie ma tu żadnych odgórnych reguł. Więcej o proteinach i ich wpływie na wygląd włosów przeczytasz na multirelation.com

 

O zniszczone włosy warto się zatroszczyć, w przeciwnym razie ich stan z upływem czasu będzie się pogarszał. Wskazane przez nas sposoby na regenerację przy regularnym stosowaniu przynoszą zauważalne i trwałe efekty. Dobrym pomysłem może się też okazać zmiana szamponu na taki, który dostarczy włosom wszystkich niezbędnych składników.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy