Najlepsze motywy WP na portfolio fotograficzne

Wśród niezliczonych szablonów WordPress znajdziemy kilka, a nawet kilkadziesiąt takich, które świetnie sprawdzą się w tworzeniu internetowego portfolio fotograficznego. O tym, dlaczego warto posiadać portfolio w takiej formie nie trzeba chyba przekonywać żadnego fotografa.

Portfolio uruchomione w WP może pełnić funkcję internetowej galerii naszych zdjęć oraz służyć za wirtualną wizytówkę. Zleceniodawcy i klienci, którzy szukają fotografa dla siebie oraz swoich usług bardzo często pierwszą styczność z portfolio mają właśnie za pośrednictwem takiej strony. Posiadanie portfolio w WP daje też możliwość szybkiego udostępnienia swoich prac zainteresowanym.

 

Darmowe motywy dla fotografów na WordPressie – czy warto?

Większość darmowych szablonów WP jest przeznaczona przede wszystkim dla twórców stron internetowych oraz dla blogerów czy sklepów. Te, z którymi możemy stworzyć dobre portfolio fotograficzne są mniej liczne, jednak nawet profesjonalny fotograf znajdzie wśród nich coś dla siebie. W końcu fotografowie bardzo często wykorzystują WordPressa do prezentacji swojej twórczości w Internecie.

Co istotne, strona, na której opublikujemy nasze zdjęcia, musi pozwolić nam na zaprezentowanie ich w naprawdę atrakcyjnej odsłonie. Liczy się także jej przejrzystość i wygoda przeglądania. Dodatkowe funkcje mogą nam się przydać, jeśli prowadzimy profesjonalne studio fotograficzne lub przez stronę zamierzamy rezerwować klientom terminy sesji zdjęciowych.

 

Melissa – funkcjonalny i uniwersalny motyw

Popularny motyw wykorzystywany przez twórców właśnie do tworzenia portfolio. Jest bardzo wygodny, jeśli chodzi o dodawanie zdjęć, a także tworzenie i edycję galerii. Działa na zasadzie „złap i upuść”. Zapewnia wygodne przeglądanie prac i atrakcyjny wygląd prezentowanej galerii. Powinien być z niego zadowolony każdy miłośnik fotografii, jak i profesjonalista, chcący nawiązywać kontakty z klientami przez Internet.

 

Grand Photography – przejrzystość i minimalizm

Motyw ten jest dość minimalistyczny, co sprzyja wygodzie przeglądania. Tryb pełnoekranowy sprawia, że fotografie są tutaj najważniejsze – inne treści nie zaburzają użytkownikom odbioru prac. Z tego szablonu mogą skorzystać osoby zajmujące się fotografią komercyjną (np. reportażami ślubnymi), agencje projektowe, jak i projektanci. Motyw jest bardzo elastyczny, pozwala oglądać zdjęcia na różnych urządzeniach i wygodnie się przewija.

 

Inview dla fotografów z biznesowym zacięciem

Motyw Inview jest prosty i intuicyjny, rewelacyjny dla osób, które nie są zbyt dobre w kodowaniu, ale w … fotografii właśnie. Wtyczka WooCommerce pozwala rozszerzyć stronę o usługi sprzedażowe i wesprzeć projekty komercyjne.

 

Xenon – miniatury zamiast slidera

Motyw Xenon należy do tych szablonów, w których strona główna to nie pełnoekranowy slider (jak w trzy poprzednie), ale lista responsywnych miniatur. Daje stosowną przejrzystość, zwłaszcza jeśli tematy naszych zdjęć należą do różnych kategorii. Pasek menu pozwala użytkownikowi w łatwy sposób nawigować pomiędzy nimi.

 

Portfolium – profesjonalny i prosty

Jak sama nazwa wskazuje, szablon ten został stworzony z myślą o gromadzeniu w nim swoich prac. Podobnie jak Xenon strona główna tego motywu to lista miniatur. Po kliknięciu na wybraną z nich, przenosimy się na osobną podstronę, na której zdjęcie główne jest sliderem, a pod nim znajdują się pozostałe fotografie z danej galerii. Portfolium jest poza tym bardzo minimalistycznym i dość eleganckim motywem.

 

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy