Jak wybierać gotowe jedzenie dla dzieci? Na co zwracać uwagę?

Pierwsze gotowe dania można włączać do diety malucha już w 4. miesiącu jego życia. Młodzi rodzice często mają wątpliwości dotyczące tego, po które produkty sięgnąć. Oto kilka wskazówek, które ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

Po pierwsze, należy wybierać posiłki dostosowane do wieku malucha. Nie jest to trudne, ponieważ na opakowaniu zawsze znajduje się informacja o tym, dla jak dużych dzieci przeznaczony jest produkt. Nie jest to wprawdzie zasada, której pod żadnym pozorem nie można złamać, ale bezpieczniej będzie postępować zgodnie z tym, co sugeruje producent. Oznaczenie wieku dostarcza także wiedzy na temat konsystencji produktu. Dania dla dzieci w wieku do 7. miesiąca zazwyczaj mają gładką konsystencję, natomiast te dla trochę większych maluchów zawierają na przykład kawałki warzyw, ryżu.

Po drugie, warto zwracać uwagę na zróżnicowanie posiłków. Nawet, jeżeli dziecko ma już swoje ulubione obiadki, to należy starać się zainteresować go kolejnymi smakami (jeśli szukasz nowych rozwiązań obiadowych dla swojego malucha, zajrzyj tutaj: http://askot.pl/kategoria-produktu/jedzenie/). Nie można zapominać o tym, że jedzenie dla dzieci musi nie tylko zaspokajać apetyt, ale także dostarczać ważnych składników odżywczych. Producenci gotowych dań zapewniają rodzicom szeroki wybór, tak więc nie ma sensu ograniczać się do kilku produktów.

Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że wśród gotowych dań przeznaczonych dla dzieci znajdują się produkty szkodliwe. Wszystkie obiadki, które znalazły się na sklepowych pułkach, zostały wnikliwie przebadane. Danie musi spełniać surowe wymogi, aby zostało dopuszczone do sprzedaży. Przed zakupem obiadku należy jednak upewnić się, czy nie upłynął termin jego przydatności. Ważne jest również to, aby wieczko słoiczka było nienaruszone. Jeżeli ugina się pod naciskiem palca, to produkt może nie nadawać się do spożycia.

Na koniec warto zwrócić uwagę na czytanie składu posiłków. Dziecko, podobnie jak dorosły, może nie tolerować pewnych składników. Dzięki zapoznaniu się ze składem obiadku, w przypadku zaobserwowania u dziecka objawów alergicznych, można będzie łatwo określić, jakich produktów trzeba w przyszłości unikać.

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy