Jakie sporty rodzinne wybierać?

Czas spędzony z rodziną to czas bezcenny. Każdy z nas na pewno chciałby, aby takich chwil było jak najwięcej. Warto przy tym połączyć przyjemne z pożytecznym. Dobrym sposobem na konstruktywne spędzanie czasu z rodziną jest z całą pewnością sport - tylko na jaką dyscyplinę się zdecydować?

Sport rodzinny a pływanie

To prawdopodobnie jedna z najzdrowszych dyscyplin sportowych, która doskonale wpływa na formę każdego członka rodziny. Dlatego właśnie mówi się, że od najmłodszych lat warto zabierać dziecko na basen, by uczyło się poruszania w wodzie. Regularne pływanie rzeźbi sylwetkę, poprawia kondycję i odporność, pomaga w walce z wadami kręgosłupa, które pojawiają się w wieku dojrzewania. Również dla dorosłych jest to świetny pomysł.

pływanie

Jazda na rowerze a rower stacjonarny - rodzinna eskapada czy trening w domu?

Jazda na rowerze pozwala ćwiczyć różne partie mięśni, poprawia wydolność płuc oraz kondycję organizmu, ma także działanie integrujące. Wycieczka rowerowa to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Rower stacjonarny to zupełnie co innego - tu chodzi o efekt, a nie o przyjemne spędzanie czasu. Wejdź na sportowyszal.pl i zobacz, co może dać Ci taki trening.

 

Sport rodzinny to także jazda na rolkach

Rolki opuszczają powoli skateparki i pojawiają się w codziennym życiu. Amatorów tego sportu można spotkać w parkach, na chodnikach, ścieżkach rowerowych... Jazda na rolkach nie jest zbyt wymagająca, wystarczy nabrać nieco wprawy. Jeśli opanujemy podstawowe umiejętności, możemy się na rolkach świetnie bawić.

 

Chodzenie po górach - rodzinne wycieczki

Góry (szczególnie polskie Tatry) są bardzo popularne wśród turystów i urlopowiczów. Piesze wędrówki w otoczeniu malowniczych krajobrazów nie wymagają nie wiadomo jakich umiejętności. Dla rodzin jest to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i poznawanie najpiękniejszych zakątków Polski (a pięknych pejzaży w naszym kraju rzeczywiście nie brakuje).

rodzinna jazda na rolkach

Sport rodzinny - gry grupowe

Siatkówka plażowa, piłka nożna na orliku, koszykówka pod blokiem czy nawet cztery ognie na wolnym placu to szansa na ciekawe spędzanie czasu. Gry zespołowe są stworzone właśnie dla rodzin z dziećmi, ponieważ wymagają nieco większej liczby uczestników. Piłki do takich gier są łatwo dostępne, wystarczy nam prosty teren, kawałek wolnego placu - i możemy się bawić.

 

Sport rodzinny czyli gry - ping-pong, badminton

Coraz częściej na osiedlach pojawiają się stoły do ping ponga czy siatki do badmintona - to też może być dobra opcja. Niekoniecznie trzeba grać we dwie osoby: można się bawić w tak zwanego biegańca (w pięć, sześć osób). Oczywiście gra na świeżym powietrzu wymaga odpowiednich warunków pogodowych.

Sprawdź inne sposoby na aktywne spędzanie czasu. Testuj najlepsze akcesoria do ćwiczeń oraz wyjątkowe sprzęty treningowe!

Livemag.pl | Magazyn lifestylowy